Artykuły

Zapisz się do nas na wizytę:
+(48) 600-639-603

Stomatologia cyfrowa w Wesołej przy użyciu skanera 3D

          Stomatologia należy do najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny, dlatego technologia cyfrowa jest już dzisiaj obecna w wielu zabiegach. Urządzeniem, które bardzo poprawia komfort pacjenta i ułatwia pracę lekarzom jest skaner wewnątrz ustny. W Autorskim Gabinecie Stomatologicznym Boryczko w Wesołej dysponujemy najwyższej klasy skanerem Trios 3 firmy 3Shape. Otrzymał on nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego za najdokładniejsze urządzenie tego typu na świecie.

Skaner StomatologicznyDo czego służy skaner 3D w stomatologii?

Skaner 3D przenosi nas w świat stomatologii cyfrowej – służy głównie do pobierania „cyfrowych wycisków”, czyli rejestrowania trójwymiarowego obrazu jamy ustnej, a przede wszystkim zębów i ich najdrobniejszych anatomicznych detali. Pozwala to na wyeliminowanie uciążliwych dla pacjenta standardowych wycisków i uzyskanie czystego, bardzo precyzyjnego trójwymiarowego obrazu uzębienia i całej jamy ustnej. Skan pacjenta w formie cyfrowej jest wysyłany do laboratorium protetycznego, gdzie technik odczytuje go i projektuje na nim zleconą pracę protetyczną np. korony, licówki ceramiczne lub pozycje implantów.

skaner stomatologiczny w AGSB
skaner stomatologiczny Trios 3 firmy 3Shape

Kolejną zaletą skanera jest możliwość wykonania skanu diagnostycznego, który umożliwia dokładną analizę uzębienia pacjenta, wykrycie ubytków próchnicowych, wykonanych wcześniej wypełnień, kamienia nazębnego, koron i innych uzupełnień protetycznych. Uzyskany obraz zostaje pokazany pacjentowi i omówiony.

Oprócz wielu funkcji skanera 3Shape służących do pracy wewnątrz jamy ustnej, dostarczone oprogramowanie umożliwia wykonanie projektu uśmiechu, który zamierzamy uzyskać realizując plan leczenia. Na cyfrowej symulacji możemy wspólnie z pacjentem zobaczyć efekt dobierając indywidualnie kształt i kolor zębów. Do wykonania takiego projektu w Autorskim Gabinecie Stomatologicznym Boryczko wykonujemy pacjentom zdjęcie aparatem fotograficznym starając się uchwycić jego naturalny uśmiech. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego gabinetu znajdującego się w Starej Miłosnej (Warszawa Wesoła).

skaner stomatologiczny TRIOS 3

Lek. Dent. Wojciech Boryczko

Call Now Button